Ayhan Taş Kimdir? Aslen Nereli, Kaç Yaşında

Kardeş Payı dizisiyle büyük bir hayran kitlesi oluşturan sevilen oyuncu Ayhan Taş kimdir? Ayhan Taş aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte oynadığı rollerle herkesi kendine hayran bırakan Ayhan Taş’ın biyografisi

AYHAN TAŞ KİMDİR? BİYOGRAFİSİ

Oyuncu Ayhan Taş 25 haziran 1971 de Adanada doğmuştur. İlk ve orta öğrenimi Adana’ daokumuştur. Oyuncu Ayhan Taş önce şiirle başladı daha sonra ise tiyatro ile devam etti. Ardından Edirne Dost Fm’de radyo programcılığı ve sunuculuğu yapmıştır.  Sonrasında ise profesyonel olarak 1997 de tiyatroya başlamıştır.

Arayış tiyatro topluluğunda Melih Cevdet’in İçerdekiler isimli oyununa yönetmenlik ve oyunculuk yapmıştır. 1998 de ise Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünde yükseköğrenimine başlamıştır. 1999 da ise Prof Dr. Sevinç Sokullu önderliğinde drama çalışmalarına başlamıştır. 2001 yılında ise önce drama çalışmalarına devam edip ardından yıllardır arkadaşı olan Yiğit Arı ve 4 arkadaşı ile birlikte Mahşer-i Cümbüş tiyatro grubunu kurmuşlardır.

ayhan-tas-nereli-6522

Aynı zamanda ise Ankara batıkent lisesinde ki öğrencilere tiyatro çalıştırdı. Sanatçı bu grupla beraber Türkiyeye Tiyatro sporunu getirmiştir ve yaptığı gösterilerle tüm halkın beğenisini kazanmıştır. Günümüzde ise hala aynı grupla birlikte Hayalhane İstanbulda gösterilerine devam etmektedir. Aynı anda ise hala devam eden Kardeş Payı dizisinde oto tamircisi Sezai karakterini canlandırmaktadır.

AYHAN TAŞ’IN ROL ALDIĞI DİZİLER

Show TV Anında Görüntü

Star TV- İşler Güçler

Star TV- Kardeş Payı

Star TV – Mahşer-i cümbüş

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın