Ayhan Sicimoğlu Kimdir?

Ayhan Sicimoğlu’nun hayatını eminim birçok kişi merak ediyordur.Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir işte tüm bu soruların cevaplarını konumuzda kısaca bulabileceksiniz.

Ayhan Sicimoğlu Kimdir?

Ayhan Sicimoğlu 25 Ağustos 1950 yılında Niğde’de dünyaya gözlerini açmış Hem Türk Müzisyen hem Gezgin hem radyocu hemde Tv programcısıdır.Çoğunlukla farklı televizyon kanallarında hem yapımcılığını hem sunuculuğunu üstlendiği gezi-kültür programlarıyla geniş kitleler tarafından tanınmıştır. Latin müziği konusunda üniversite yıllarından beri araştırmalar yapmakta ve performanslar sergilemektedir. Türkiye’nin iyi sanatçılarından biridir kendisi.

Ayhan Sicimoğlu, geçiminin büyük çoğunluğunu müzikten ve sanattan kazanmış, yaşadığı şehirlerde funk, latin, pop gibi değişik türlerde performanslarla geçirmiştir. Üniversite yılları zamanında tanıştığı Mazhar Alanson, Fuat Güner, Özkan Uğur, Galip Boransu gibi isimlerle 1970’li yıllarda İpucu Beşlisi adlı bir funk grubu kurmuşlar ve bir müddet Seyyal Taner ile çalmışlardır. Heyecanlı, Hop Otur Hop Kalk gibi dönemde ses getiren şarkılarda Ayhan Sicimoğlu’nun düzenlemeleri mevcuttur. Grubun düzenlediği şarklıar arasında yer alan Ele Güne Karşı, daha sonra MFÖ grubunun kült şarkılarından biri haline gelecektir. Grubun 70’lerin sonunda dağılmasının akabinde Ayhan Sicimoğlu kariyerine ağırlıklı solo olarak devam etmiştir. İlerleyen yıllarda MFÖ grubunun popüler şarkılarından olan Peki Peki Anladık parçasının, Ayhan Sicimoğlu’na ithaf edildiği yakın arkadaşı Mazhar Alanson tarafından beyan edilmiştir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın