Aydan Kaya Kimdir?

Aydan Kaya Kimdir?

Aydan Kaya 19 Nisan 1984 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen İstanbullu olan Aydan Kaya 32 yaşındadır.

Aydan Kaya’nın boyu 1.66 cm, kilosu ise 64’tür. Koç burcu olan Aydan Kaya’nın annesi öğretmendir. Aydan Kaya ‘nın gözleri yeşil, saçları ise kumraldır. Evli olmayan Aydan Kaya müzik dünyasının başarılı isimleri arasında yer almaktadır.

aydan-kaya-kimdir

 

Aydan Kaya’nın Müzik Hayatı

Aydan Kaya’nın müzik hayatı akrabası Ceyda Görk ve Bertan Üsküdarlı’nın desteği sayesinde başladı.

Şan dersi ile devlet operası dersleri alan Aydan Kaya daha sonra Bertan Üsküdarlı’nın yanında sahne aldı. 16 yaşında sahnelerle tanışan Aydan Kaya lise yıllarında başarılı bir müzik performansı sergiledi.

Aydan Kaya’nın Müzik Kariyeri

Aydan Kaya 003 yılında “Popstar” adlı yarışmaya katıldı. Bu yarışma sonrasında müzik hayatında başarılı adımlarla ilerlemeyi başaran Aydan Kaya “Popstar” albümü yapmıştır. Bu albümde “Avuçlarım Kanıyor” isimli şarkıyı söylemiş ve herkes tarafından tanınmıştır.

“Avuçlarım Kanıyor” adlı şarkıyla Altın Kelebek Jüri Ödülü’nü kazanan Aydan Kaya bu parçadan sonra “Sen Mutlu Ol” isimli şarkıyı da seslendirmiştir.

Aydan Kaya yılın popstarı ödülünü ise Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden almıştır.  Aydan Kaya’nın ilk albümü “Aşk Çıkmazı” adlı albümdür.

Aydan Kaya’nın Oynadığı Diziler

Aydan Kaya müzik hayatının yanı sıra dizilerde de önemli görevler üstlenmiştir. Aydan Kaya’nın rol aldığı diziler; Rüyalarda Buluşuruz, Tatlı Hayat ve Elveda Derken’dir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın