Ayda Aksel Kimdir?

Ayda Aksel Kimdir?

31 Ekim 1962 yılında İstanbul’da dünyaya gelen ünlü oyuncu 54 yaşındadır. Tiyatro ve sinema oyuncusu olan Ayda Aksel’in babası Mehmet aksel’dir.  İlkokulda konservatuar eğitimi alan ünlü oyuncu bale ve viyolonsel eğitimi almıştır.

Üniversite eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümü üzerine alan oyuncu reklam filmlerinde seslendirme de yapmıştır. Göz rengi ela olan ünlü oyuncunun saç rengi kahverengidir.

Ayda Aksel’in boyu 1.74 cm, kilosu ise 60’tır. Ayda Aksel 1984 yılında Haluk Semi Yengül ile dünya evine girdi. Daha sonra boşanan ünlü oyuncu ikinci evliliğini Atilla Akıncıoğlu ile yaptı. Eşi vefat eden Ayda Aksel’in bir kızı ve bir oğlu bulunmaktadır.

ayda-aksel-kimdir

Ayda Aksel’in Kariyeri

Devlet Tiyatrosu’nda kadrolu olarak çalışan Ayda Aksel aynı zamanda seslendirmelerde de önemli görevler üstlendi.

1987 yılında Can Gürzap’ın televizyona uyarladığı “Yanlışlık” filminde rol alan Ayda Aksel 1998 yılında Tunç Başaran tarafından çekilen “Kaçıklık Diploması” filminde büyük başarı gösterdi.

1996 yılında Cumhuriyet filmlerinde rol alan Ayda Aksel başarılı bir oyunculuk kariyerine sahiptir.

Ayda Aksel’in Rol Aldığı Film Ve Diziler

Ayda Aksel 1983 yılı ile 2014 yılı arasında pek çok dizi ve filmde ol almıştır. Ayda Yüksel’in rol aldığı dizi ve filmlerin bazıları; Mandıra Filozofu, Zengin Kız Fakir Oğlan, Bir Avuç Deniz, Aşk Tesadüfleri Sever, Yaprak Dökümü, Hatırla Sevgili’dir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın