Ayça Bingöl Kimdir?

Ayça Bingöl Kimdir?

Ayça Bingöl 16 Ocak 1975 yılında İstanbul’da dünyaya geldi Aslen İstanbullu olan ünlü oyuncu 41 yaşındadır. Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu olan Ayça Bingöl oğlak burcudur. İstanbul’un Moda semtinde doğan ve burada büyüyen ünlü oyuncunun 17 yaşından sonra Ilgın adında bir kardeşi dünyaya geldi.

Ayça Bingöl’ün annesi banka memuru, babası ise matbaacılık mesleğini yürütmüştür. Ayça Bingöl diş doktoru olmak istemesine rağmen puanı tutmadığı için İtü Kimya bölümüne girdi. Ancak oyuncu olmak istediğine karar veren oyuncu okulu bıraktı ve konservatuar sınavlarını kazandı.

Ünlü oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde 1998 yılında mezun oldu. Ayça Bingöl’ün boyu 1.60 cm, kilosu ise 50’dir. Gözleri yeşil olan ünlü oyuncunun saçları açık kumraldır. Ayça Bingöl 2001 yılında Ali Gökmen Altuğ ile evlendi ve Aylin ile Leyla adında iki kızı oldu.

ayca-bingol-kimdir

Ayça Bingöl’ün Sanat Hayatı

Ayça Bingöl tiyatrolarda çok sayıda oyunda rol aldı. Lost dizisinin “Kate” karakterine 2004-2010 yılları arasında seslendirme yapan ünlü oyuncu adını 2010 yılında yayınlanan “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” adlı diziyle duyurdu. Daha sonra pek çok dizi ve filmde rol aldı.

Ayça Bingöl’ün Rol Aldığı Projeler

Ayça Bingöl’ün rol aldığı dizi ve filmlerden bazıları; Çiçek Taksi, Süper Baba, Evdeki Yabancı, Deli Yürek, Babam Ve Ailesi, Benim Dünyam, Benim Adım Gültepe, Ay Büyürken Uyuyamam Ve Küçük Kadınlar’dır.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın