ATV Racon, Yağmur Korhan Kimdir? Biyografisi

ATV ekranlarının yeni dizisi Racon’un sevilen karakteri Yağmur Korhan kimdir? Güzel oyuncu Hande Doğandemir kaç yaşındadır? Hande Doğandemir aslen nereli ve kaç kardeştir?

HANDE DOĞANDEMİR KİMDİR? KAÇ YAŞINDADIR?

Genç ve başarılı oyuncu Hande Doğandemir 22 kasım 1985 Ankara da doğmuştur. Ankara Üniversitesi DTCF sosyoloji bölümünden 2009 yılında mezun olmuştur. Daha sonra ise iletişim sosyolojisi üzerine araştırma yapmıştır. İlkokul ve lise de fransızca eğitimi almıştır. Üniversite okurken ise son sınıfta Erasmus ile Fransaya gidip orada okumuştur. İşi gereği ise öncelikli olarak kamera arkasında çalışmaya başlamıştır. Ardından oyunculuk da yapmaya başlayan sanatçı Hande Doğandemir aynı zamanda TRT de sunuculuk yapmaya da başlamıştır.

hande-dogandemir-iletisim-8721

Reklam filmi dalında en dikkat çekeni Nejat işler ile oynadığı Browni intense reklamı olmuştur. Ardından Onur Ünlünün yönettği Şubat dizinde oynayan genç oyuncu onunla birlikte eş zamanlı olarak da Leyla İLe Mecnun dizisinde şans karakterini canlandırmıştır. Burdaki rolu tek bölümlük konuk oyunculuktur.  Hemen arkasından kanal D ekranlarında seyirciyle buluşan Güneşi Beklerken dizisinde Zeynep roluyle başrol oynamıştır. Lipton şans öpücüğü reklamlarında başrollerini paylaştığı Kerem Bursin ile marka yüzü olmuştur.

Sinema hayatındaki ilk filmi ise Burak aksak’ın Bana Masal Anlatma isimli filmi oldu. Filmde Ayperi karakterini canlandırdı. Genç ve başarılı oyuncu şimdilerde ise ATV ekranlarında görücüye çıkacak olan Racon filminde oynamaya başlayacaktır.

HANDE DOĞANDEMİR’İN OYNADIĞI DİZİLER

Güneşi Beklerken Zeynep Yılmaz karakterini canlandırdı
Leyla ile Mecnun Konuk oyuncu
Şubat Elem Katıldı
Böyle Bitmesin Ceylan Ağalı Konuk oyuncu
İbreti Ailem İpek Şenocak karakterini canlandırdı
Sen De Gitme Aslı karakterini canlandırdı
Keskin Bıçak Aslı Karaağaç karakterini canlandırdı
Kahramanlar Zeynep Kayhan Başrol karakterini canlandırdı

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın