Aslıhan Gürbüz Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Kösem Sultan Halime

Aslıhan Gürbüz Kimdir

Daha önce birçok yapıtta yer almış olan başarı güzel Aslıhan Gürbüz şimdilerde ise Kösem Sultan dizisinde Halime karakteri ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Aslıhan Gürbüz’ün Biyografisi : Çanakkale de dünyaya gelmiş olan Aslıhan Gürbüz’ün babası aslen Eskişehirlidir. Hayatının bir kısmını İstanbul’da bir kısmını ise babasının vazifesi üzerine Bursa’da devam ettiren Aslıhan Gürbüz üniversite hayatında Konya da yaşamıştır. Üniversite son sınıfta büyük bir trafik kazası geçiren oyuncu 5 ay gibi uzun bir süre yatalak olarak tedavi görmüştür. 2011 yılında Altın Kelebek ödüllerinde yılın en iyi komedi kadın oyuncusu seçilmiştir. Yine 2011 yılında Antalya Televizyon Ödüllerinde en iyi kadın komedi oyuncusu ödülünü almaya hak kazanmıştır. Bir Bulut Olsam dizisinde oynayan oyuncu Yahşi Cazibe’de canlandırdığı Azeri karakter ile başrol oynamıştır. Bunun yanı sıra Gonca Karanfil, Labirent, Zeytin Tepesi, Büyük Buluşma, Kanal-İ-Zasyon gibi projelerde de yer almıştır.  Fanatik Galatasaraylı olan ünlü maçlara gitmeyi de çok sevmektedir.

Aslıhan Gürbüz Doğum Tarihi : 16 Şubat 1983’ te dünyaya gelmiştir.

Aslıhan Gürbüz Boyu :  1.65 cm boyunda

Aslıhan Gürbüz Kilosu : 60

Aslıhan Gürbüz Göz Rengi : Ela

Aslıhan Gürbüz Burcu : Kova burcu olan güzel oyuncu burcunun özelliklerini taşımaktadır. Birçok insana yardım etmeyi seven güzel oyuncu bunun yanı sıra özgürlükçü bir yapıya da sahiptir. Akılcı bir yapısı olan güzel oyuncu hem mantığı hem de sezgilerini dikkate alarak hareket etmektedir.

Aslıhan Gürbüz Doğum Yeri : Çanakkale’de dünyaya gelmiştir.

Aslıhan Gürbüz Eğitim Durumu : İlkokulu Bursa’da okuyan oyuncu liseyi Balıkesir de Bilgisayarlı Muhasebe Bölümünde okumuştur. Üniversiteyi ise Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümünde birincilikle tamamlamıştır.

Sosyal Medya Hesapları

                Facebook : https://tr-tr.facebook.com/AslihanGurbuzSayfasi

                Twitter :https://twitter.com/easlihangurbuz

                Instagram : https://instagram.com/gurbuzasli/

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın