Aşk Yeniden Dizisi Reis (Şevket Taşkın) Kimdir?

Fox TV’nin yeni dizilerinden biri olan Aşk Yeniden dizisinin en hırçın karakteri Reis yani Şevket Taşkın kimdir? Reis’in gerçek adı nedir? Tamer Levent aslen nerelidir? Tamer Levent kaç yaşındadır?

TAMER LEVENT (REİS) KİMDİR?

1950 yılında İzmir’de dünyaya gelen usta oyuncu Tamer Levent 1971 yılında yönetmen, sanat yönetmeni ve yazarlıkla tanışmıştır.

1977 senesinde Ankara Devlet Konservatuarı bölümünde mezun olan Tamer Levent Devlet Tiyatro’sunda önce oyunculuk ardından yönetmenlik yapmıştır. Ayrıca TRT 2’nin en çok izlenen Akşama Doğru yapımcısı ve sunuculuğunu yapmıştır.

1994 yılın Devlet Tiyatro’sunun genel müdürü olan Tamer Levent üstün başarısıyla bir çok ödüle laik görüldü.

2003 senesinden Tamer Levent onurlandırmak adına Çorlu Belediyesi tarafından adına Tiyatro ismi verdi. Bu sayede Tamer Levent unutulmazlar arasına girmeyi başardı.

Tamer Levent Hangi Dizilerde Rol Aldı?

Yaralı Yürek
Vazgeç Gönlüm
Kılıç Günü
Tepenin Ardı
Ayaz
Aşk Yeniden

Tamer Levent Son Dizisi Aşk Yeniden Reis Kimdir?

Zeynep’in babasını canlandıran Şevkat Reis has Trabzonlu bir balıkçıdır. Tam Karadeniz huyunu yansıtan Reis kızına hep otarite uygulamış ve onu hep koruyup kollamıştır. Belirli bir yaşa gelen Zeynep ise bu baskılara dayanamayıp Amerika’ya kaçmıştır. Babası Şevkat Reis ise kızı evlattıktan ret etmiştir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın