Asena Tuğal Kimdir?

Asena Tuğal Kimdir?

Spor ve oyunculuk alanlarında oldukça başarılı olan Asena Tuğal 1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelen geldi. Aslen İstanbullu olan Asena Tuğal’in boyu 1.74 cm, kilosu ise 55’tir.

Asena Tuğal Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümü mezunudur.  Ünlü oyuncu çok iyi İngilizce ve İtalyanca dillerini konuşabilmektedir. Asena Tuğal Şahin Irmak’la 2 yıldan bu yana aşk yaşıyor. Geçtiğimiz günlerde Şahin Irmakla nişanlanan Asena Tuğal’in evlenmesi bekleniyor.

Asena Tuğal Kimdir?

Asena Tuğal’in Oyunculuk Kariyeri

Asena Tuğal ilk olarak Star televizyonu tarafından düzenlenen güzellik yarışmasına girmiştir. Bu yarışmada Türkiye 4.’sü olan Asena Tuğal aynı dönem içinde muhabirlik yapmıştır.

Türkiye’nin önemli kanallarında muhabirlik görevini üstlenen Asena Tuğal muhabirliği bıraktıktan sonra sporla ilgilenmeye başladı. Kürek sporunda oldukça başarılı olan Asena Tuğal tekvando ile de ilgilenmiştir. Siyah kuşağı bulunan oyuncu Milli takımda da görev almıştır.

Daha sonra oyunculuğa merak saran Asena Tuğal pek çok projede yer almıştır. Projeyi seçmenin önemli olduğunu söyleyen ünlü oyuncu Asena Tuğal insanların seveceği dizilerde rol almayı hedefliyor.

Asena Tuğal’in Rol Aldığı Diziler

Asena Tuğal ilk olarak 2009 yılında Ömre Bedel adlı dizide rol almıştır. Asena Tuğal’in rol aldığı diziler arasında Akasya Durağı, Öğretmen Kemal, Aldırma Gönül, Tozlu Yıllar, Filinta ve Kertenkele Yeniden Doğuş dizileri yer almaktadır. Kertenkele Yeniden Doğuş dizisinde Asena Tuğal başarılı bir performans sergilemektedir.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın