Asena Kimdir?

Özellikle Güzelliğinle dikkat çeken Asena Kimdir? sorusu hepimizin merak ettiği soruların başında geliyor.Bu konumuzda Sizlere Asena hakkında bilgi vereceğiz.

Asena Kimdir?

Asena 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş bir isimdir.Aseln Rizeli bir kişidir.Asena eğitim hayatında İstanbul’da Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünü okumuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Hotel Management bölümünde eğitimine devam etmiştir. Langueage and Culture Centre Mankenlik ve Zerafet okulunu da bitirmiştir.

Asena’nın sahneyle ilk buluşması 1995 yılında Mustafa Topaloğlu’nun yardımıyla gerçekleşmiştir. Oryantal dans kariyerinde yıllarca İbrahim Tatlıses’in yanında çalışmıştır. Kendisi aynı zamanda İbrahim Tatlıses’le 4 yıl süren bir aşk yaşamıştır. Ayrılıkları da en az ilişkileri kadar olaylı olmuştur ve günlerce gündemde kalmıştır. Daha sonra iş adamı Serhat Fafal’la bir ilişkisi olmuştur.

Dans bilgisi dışında şarkıcılık ve oyunculuk alanında da çalışmalar yapan Asena’nın 5 adet albümü bulunmaktadır. Çarkıfelek yarışmasında 1.5 yıl hosteslik yapmıştır. Survivor, Buzda Dans, Benzemez Kimse Sana adlı yarışmalara katılan Asena gündemden düşmeyerek adından bolca söz ettirmiştir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın