Asena Erkin Kimdir?

Asena Erkin Kimdir?

Asena Erkin, 21 Kasım 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Bir erkek kardeşe sahiptir. Asıl memleketi Antalya’dır ve turizmci varlıklı bir aileye mensuptur. Kendilerine ait otelleri bulunmaktadır. Lise eğitimini Denizli’de tamamladı. Daha sonra İspanya’ya gitti. 2,5 yıl İspanya’da eğitim görmesinin ardından 2008 yılında Türkiye’ye geri döndü. Ankara’da Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nde okumaya başladı. Bilkent’te öğrenciyken Caner Erkin ile evlendi ve okulunu dondurdu. 2010 yılında evlenen çiftin 2011 yılında Çınar adını verdikleri bir oğlu oldu.

Doğum yaptıktan sonra tekrar okumaya karar veren Asena Erkin, İstanbul’da Beykent Üniversitesi Tekstil-Moda Tasarımı Bölümü’nde okumaya başladı.

Asena Erkin’in Meslek Hayatı

Asena Erkin, ‘Ase88’ adında kendi markasını yarattı. Daha sonra whatsapp üzerinden ürün satmaya başladı. Ase88’in açılımı ise şu şekilde: Ase kendi isminin baş harfleri, 88 ise Caner Erkin’in forma numarası. Daha sonra İstinye’de yine aynı isim ile bir mağaza açtı. 2013 yıllarının sonlarına doğru Berkay Şahin ile aralarında aşk dedikodusu çıksa da net bir dille yalanladı.

Daha sonra televizyon hayatına atıldı. 2014 yılında Özge Ulusoy’un yerine ‘Hey Canlı’ programını iki hafta kadar sundu. Asena Erkin’in televizyon hayatı bununla sınırlı kalmadı ve Kanal D’de magazin sunuculuğu yapmaya başladı.

2016 yılının Ocak ayında Caner Erkin ile boşanma karaı aldılar. 29 Ocak 2016 tarihinde  ise oğlu ile birlikte yaşadıkları evden ayrıldılar.

 

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın