Arda Turan Kimdir Nerelidir?

 

Arda Turan Kimdir?

Arda Turan, 30 Ocak 1987yılında,  İstanbul Bayrampaşa’da dünyaya gelmiştir. Aslen Edirnelidir. Annesi Yüksel Turan, babası Adnan Turan, kardeşi Okan Turan’dır. Lise eğitimini Şehremini Lisesinden almıştır. İstanbul Üniversitesi Spor Akademisi’nde hala öğrenci durumundadır.

Futbol ile genç yaşta tanışan Arda Turan, on iki yaşındayken Galatasaray’ın alt yapısında forma giymeye başlamıştır.Arda Turan Türkiye Milli Takımı ile de genç yaşta tanışmıştır. 2002 yılında, 16 yaş altı Milli Takım gençler kadrosunda yer aldı ve 2006 yılında Türkiye A Milli takımının kadrosuna girene kadar gençler takımında oynadığı toplam 79 maçta 15 gol atmayı başarmıştır.

Arda Turan Nereli?

Arda Turan İstanbul doğumludur ancak aslen Edirnelidir. 2004-2005 sezonu sırasında milli  takımın ana kadrosuna alındı, fakat tecrübe yetersizliği yüzünden kendisine çok fazla şans tanınmadı. Tecrübe kazanması için 2005-2006 sezonunda Manisaspor’a kiralanan Arda Turan, burada gösterdiği performans ile Galatasaray’ın dikkatini çekmeyi başardı ve sonraki sezon için Galatasaray’a geri döndü.

2006-2007 sezonuna hızlı başlayan genç futbolcu, UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk maçında FK Mlada Boleslav’a iki gol atarak adını duyurdu. Bu sezonda oynadığı 31 lig maçında toplam 5 gol attı.

2007-2008 sezonuna zayıf bir başlangıç yapsa da, sezonun ikinci yarısında sergilediği yüksek performans ile dikkatleri üzerine çekti. Ligdeki başarısı sonucunda, Avrupa’nın büyük takımlarından Newcastle United tarafından kendisine getirilen transfer teklifi Galatasaray tarafından kabul edilmedi. Bu sezonda oynadığı 30 maçta toplam 7 gol atma imkanı buldu.

Arda Turan Galatasaray’da efsane oyuncular olan Metin Oktay, Tanju Çolak,Hagi gibi 10 numaralı formayı giymiştir.

Arda Turan Kaç Yaşındadır?

Arda Turan 30 Ocak 1987 yılında doğmuştur. Şu an 28 yaşında olan futbolcu kariyerinde önemli başarılara imza atmıştır. 2009 yılından beri sinema ve televizyon dünyasının tanınmış isimlerinden Sinem Kobal ile birlikte olan Arda Turan 2012 yılının Ocak ayında nişanlanmıştır.2013 yılının sonlarında ayrılmışlardır. 7 Temmuz 2015 tarihinde 34 milyon Euro (7 milyon başarı bonusu dahil) bonservis bedeli ile İspanyol takımı olan Barcelona’ya 5 yıllığına transfer oldu.Rüştü Reçber’den sonra Barcelona forması giyecek olan ikinci Türk futbolcu oldu.

Arda Turan resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın