Aras Bulut İynemli Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Ekranları yeni dizisi Maral’da başrol oyuncu olarak karakterini canlandıran Aras Bulut İynemli kimdir? Aras Bulut İynemli yakında tanımak için biyografisini okuyabilirsiniz? Peki Aras Bulut İynemli aslen nereli ve kaç yaşındadır?

ARAS BULUT İYMELİ KİMDİR?

Aras Bulut İynemli genç tiyatro dizi ve sinema oyuncusudur. 25 ağustos 1990 İstanbul doğumludur. Abisi tiyatrocu ablası ise şarkıcı, ses sanatçısıdır. Genç oyuncu Aras Bulut İynemli liseyi Beşiktaş Anadolu Lisesinde okumuştur. Yükseköğrenimini ise İstanbul Teknik Üniversitesinde uçak mühendisliği bölümünde hala devam etmektedir.  Bir cips firması olan Patos reklamında da oynayan genç ve başarılı oyuncu Aras Bulut İynemli bir diğer reklam filmide oynarken yönetmen Zeynep Günay Tan tarafından keşfedilmiş ve Öyle Bir geçer zaman ki isimli dizinin deneme çekimlerine katılıp deneme çekimlerinde ki olağanüstü başarısıyla ile de Mete karakterini oynamaya hak kazanmıştır.

aras-bulut-nereli-741

Bu dizi genç oyuncu Aras Bulut İynemli’nin kariyerinde bir dönüm noktası olmuştur. Daha sonra ise 2012 yılında çekimleri yapılmış, 2013 mart ayında ise gösterime giren mahmut ile meryem filminin başrolünde oynamıştır. Ancak bu filmdeki oyunculuğu bazı eleştirmenler tarafından beğenilmemiştir. Sonra ise 2013 senesinde Tamam mıyız? isimli filmin başrolünde oynamıştır. Son olarak ise muhteşem yüzyıl’da yardımcı oyuncu olarak oynamıştır. Şimdilerde ise tv8 ekranlarında seyirciyle buluşmaya hazırlanan ‘Maral’ isimli dizide başrol olarak oynayacaktır.

ARAS BULUT HANGİ DİZİ VE FİLMLERDE OYNADI

2009 yılında Arka Sokaklar dizisinde Şeref karakterini canladırmıştır
2010 – 2013 yılında Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Mete Akarsu karakterini canladırmıştır
2013 yılında Mahmut ile Meryem filminde Mahmut karakterini canlandırmıştır
2013 – 2014 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Bayezid karakterini canlandırmıştır
2013 yılında Tamam mıyız? filminde İhsan karakterini canlandırmıştır
2015 yılında Maral dizisinde bir garson karakterini canlandırmıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın