Alper Saldıran Kimdir?

Alper Saldıran Kimdir?

Alper Saldıran 16 Eylül 1984 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi ve babası İngilizce öğretmeni olan Alper Saldıran anaokulu eğitimi alırken oyunculuğa başladı. İlkokul eğitimi almaya başladığında oyunculuk eğitimine ilgisi artan Alper Saldıran ortaokulda müziğe olan ilgisini de keşfetti.

Elektrogitar çalmaya başlayan Alper Saldıran lise eğitimini turizm lisesinde aldı. Alper Saldıran 2005 yılında Marmara Üniversitesi’ni okurken bırakmış ve Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni burslu olarak kazanmıştır.

Alper Saldıran’ın boyu 1.79 cm, kilosu ise 75’tir. 32 yaşındaki Alper Saldıran’ın saçları siyah, gözleri ise eladır. Başak burcu olan Alper Saldıran Pınar Tuncegil ile evlidir.

alper-saldiran-kimdir

Alper Saldıran’ın Ekran Hayatı Nasıl Başladı?

Alper Saldıran ekranlarla ilk olarak bir reklam filmi vasıtasıyla tanıştı. 2 yıl boyunca “Fehim Paşa Konağı” adlı tiyatro oyununda rol alan Alper Saldıran öğrencilik hayatı devam ederken “Bir Dilim Aşk” adlı dizide rol aldı.

Hızla tanınmaya başlayan ve oyunculuğuyla dikkat çeken Alper Saldıran başarılı bir oyunculuk performansı sergiledi.

Alper Saldıran’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Alper Saldıran’ın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Kalbim Ege’de Kaldı Mustafa, Beni Böyle Sev, İnsanlar Alemi, Sağ Salim, Böyle Bitmesin, Mavi Kelebekler,  Anadolu Kartalları, Misafir, Yerden Yüksek, Melekler Korusun, Derman, Hüzün Dolayısıyla Kapalıyız, Kara İnci, Bir Dilim Aşk ve Ne Kimse Sorar dizi ve filmleri yer almaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın