Alp Korkmaz Kimdir?

Alp Korkmaz Kimdir?

2 Mart 1981 yılında Ankara’da dünyaya gelen Alp Korkmaz aslen İstanbulludur. İlkokul ve ortaokul eğitimini İstanbul’da alan Alp Korkmaz liseyi Çanakkale’de okumuştur. Üniversite eğitimini almak üzere Amerika’ya giden ünlü oyuncu Amerika’nın Florida eyaletinde üniversite eğitim almıştır.

Amerika’da devlet üniversitesinde eğitim alan Alp Korkmaz “University of South Florida” üniversitesinde radyo ve televizyon eğitimi aldı. Türkiye’ye dönen sanatçı CNN’te stajına başladı. Ardından tekrar Amerika’ya dönme kararı aldı ve okulunu bitirdi.

Üniversiteden mezun olduktan sonra New York’ta oyunculuk eğitimi almaya başlayan ünlü oyuncu New York’ta “Neighborhood Playhouse School of Theatre” müzikal okulunda eğitim aldı ve Türkiye’ye döndü.

Alp Kormaz’ın Kariyeri

New York’tan Türkiye’ye döner dönmez Türker İnanoğlu tarafından keşfedilen oyuncu ”Arka Sokaklar” dizisinde oyunculuğa başladı.

2006 yılında Arka Sokaklar’da dizi oyuncusu olan ve dizide Alp karakterini canlandıran oyuncu hala dizideki karakterini canlandırmaya devam etmektedir.

Alp Korkmaz’ın Oynadığı Dizi ve Filmler

Alp Kormaz’ın rol aldığı tek dizi Arka Sokaklar’dır. 2006 yılında başladığı “Arka Sokaklar” dizsi hala ekranda yayınlanan uzun soluklu dizilerden biridir.

Alp Kormaz’ın oynadığı filmlerin sayısı da çok fazla değildir. 2009 yılında Melekler ve Kumarbazlar, 2012 yılında Laz Vampir Tirakula ve 20014 yılında Peri Masalı filmlerinde rol almış olan Alp Korkmaz kAlpteli ve başarılı oyunculuğuyla herkes tarafından çok beğenilen bir oyuncudur.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın