Alma Terzic Kimdir Nereli Kaç Yaşında? Kösem Sultan Handan Sultan

Alma Terzic Kimdir

Handan sultan Kösem sultanın kayınvalidesi Safiye sultanın da gelinidir. Oğlu çok küçük yaşta tahta çıktığı için devlet içerisinde güçlü bir konumda olmuştur. Ancak hiçbir zaman gelini veya kayınvalidesi kadar güçlü olamamıştır. Ayrıca oğlu tahta çıktıktan kısa bir süre sonra vefat ederek fazla güç sahibi olamadan hayatını sonlandırmıştır.  Kesin bir bilgi sahibi olunmamakla birlikte Rum asıllı olduğu ve adının Helen olduğu iddiaları bulunmaktadır. Kösem Sultan dizisinde ise bu karakteri canlandıran kişi olarak karşımıza Alma Terzic çıkmaktadır.

Alma Terzic’in Hayatı :  Boşnak güzel akıcı Türkçesi ile birçok kişinin dikkatini çekmiştir. İlk olarak Şeref Meselesi dizisinde Gül karakterini canlandıran Terzic bu dizide güzelliği, akıcı Türkçesi ve başarılı oyunculuğu ile dikkatleri üzerinde toplamayı başarmıştır. Ayrıca güzel oyuncu Veda,Fatih ve Unutma Beni İstanbul projelerinde de yer almıştır. Sezona damgasını vuracak olan Kösem Sultan dizisinde ise Handan Sultan karakteri ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Alma Terzic Doğum Tarihi : 11 Haziran 1987 Bosna Hersek doğumlu.

Alma Terzic Boyu : 1.72 boyunda

Alma Terzic Kilosu : 50 kilo ağırlığında

Alma Terzic Göz Rengi : Yeşil gözlü olan güzel açık saç ve ten rengi ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Alma Terzic Doğum Yeri : Bosna Hersek doğumlu ancak uzun süredir Türkiye’de ikamet ediyor.

Alma Terzic Burcu : İkizler burcu olan güzel entelektüel yapısı ile burcu ile uyumunu göstermektedir. Ayrıca her işe yatkın olması onun ikizler burcu olmasını destekler.

Alma Terzic

Alma Terzic

Alma Terzic Sosyal Medya Hesapları

Twitter : twitter.com/missalmaterzic

İnstagram : instagram.com/almaterzic/  

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın