Alihan Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Alihan önemli albümlere imza atmış oldukça fazla albümü bulunan sevilen sanatçıların başında geliyor.Alihan Kimdir? kaç yaşında nerelidir?

Alihan Kimdir?

2 Şubat 1974 yılında Sivas’ta doğmuş bir isimdir.İlk Öğretimini Kurtuluş ilköğretim okulunda tamamlamış ardındanda Kurtuluş lisesinde ise liseyi bitirmiştir.Müzikle her zaman iç içe olan ve hiç bir zaman müzikten kopamadığı için Üniversite eğitimine devam etmeden bırakmıştır.1993 Yılında ilk şarkısı olan Kime Aşıksın isimli şarkıyı Güllü seslendirmiştir.

Birçok popüler olacak adından söz ettirecek şarkıyı sunmasınla beraber dikkatleri üstüne çekmiştir.Ünlü diğer şarkıcılardan olan Cengiz Kurtoğlu, Arif Susam ve Burhan Çaçan gibi şarkıcılar Alihan şarkılarını seslendirmiş isimlerden bir kısmıdır.Çok önemli bir albüme imza attı Bu Kadın Neden Ağlıyor? isimli albümüyle 1 milyonu geçkin satış yapma başarısı göstermiştir.Her zaman güzel şarkılar çıkaran ünlü sanatçı bazı şarkılarınla gerçektende adından söz ettirmeyi bildi.Bazı şarkılarını şöyle sıralayabiliriz:

Yürekli, Sevdiğimi biliyorsun, Sanamı tapacaktım, huzurundayım,yavrucum gibi şarkılar sadece bazılarıdır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın