Ali Sunal Kimdir?

Ali Sunal Kimdir?

Ali Sunal 22 Eylül 1977 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Ali Sunal ünlü oyuncu merhum Kemal Sunal ile Gül Sunal’ın oğludur. Ali Sunal’ın Ezo adından birde kız kardeşi bulunmaktadır.

Ali Sunal üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi İşletme bölümü üzerine almıştır. Ali Sunal’ın boyu 1.80, kilosu ise 73’tür. Saç ve göz rengi siyah olan ünlü oyuncu 39 yaşındadır.

Aslen Malatyalı olan ünlü oyuncu 2011 yılında 3.5 yıllık sevgilisi Gökçe Bahadır ile evlendi. Ancak evlilikleri çok uzun sürmeyen çift 2012 yılında ayrılma kararı aldı. Şu an bekar olan oyuncunun hayatında kimse yoktur.

ali-sunal-kimdir

Ali Sunal’ın Oynadığı Filmler

Ali Sunal pek çok dizi ve filmde rol almıştır. Ali Sunal’ın oynadığı filmler arasında; Aşk Üzerine Söylenmemiş Herşey, Propaganda Mahmut, Okul Alparslan Bey, Kısık Ateşte 15 Dakika, Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım, Sıfır Noktası ve Banka Yapım Aşamasında filmleridir.

Ali Sunal’ın Oynadığı Diziler

Ali Sunal’ın oynadığı diziler arasında Şaban İle Şirin, Forsforlu Cevriye Sivil Polis, En Son Babalar Duyar, Sayın Bakanım, Komedi Dükkanı, Kanlı Düğün, 5’er Beşer, Yaprak Dökümü, Benim Annem Bir Melek, İnsanlar Alemi, Huzurum Kalmadı, Güzel Çirkin, Yusuf Yusuf ve Güldür Güldür Show’dur.

“Güldür Güldür Show” şu an Show Tv’de canlı olarak yayınlanmaktadır. “Güldür Güldür Show”da Aziz karakterini canlandıran Ali Sunal başarılı bir oyunculuk sergilemektedir.

 

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın