Ali Ağaoğlu Kimdir Kaç Yaşında?

Ali Ağaoğlu Kimdir?

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Ali Ağaoğlu inşaat sektörünün Türkiye’deki en bilinen isimlerinden birisidir. Ali Ağaoğlu sempatik tavırları ve çalıştığı sektördeki büyük başarısıyla tanınmaktadır. Kendisini inşaatçı değil, Yaşam Mimarı olarak gördüğünü yaptığı projelerde ve verdiği röportajlarda belirtmiştir.

Ali Ağaoğlu, 3 Mart 1954 tarihinde, Trabzon’un Of ilçesinde dünyaya gelmiştir. Babası Mithat Ağaoğlu, İstanbul’da döneminin tanınmış müteahhitleri arasındadır. Babasının da etkisiyle gençlik yıllarında bir yandan okuyup bir yandan da inşaatlarda babasının mesleğini temelden öğrenen Ali Ağaoğlu, 1975 yılında babasının geçirdiği ciddi bir kalp rahatsızlığı sonrasında bir süreliğine aile işlerinin başına geçti. Bu süreçte iş yükünden dolayı liseyi yarıda bırakmak zorunda kalmıştır.

Ali Ağaoğlu Nereli?

Ali Ağaoğlu doğma büyüme Trabzonludur. Babasından ticari anlamda yollarını 1977 yılında ayırmasının ardından Ağaoğlu Şirketler Grubu’nu kuran Ali Ağaoğlu, kısa bir süre içerisinde inşaat, turizm ve hizmet sektörünün ülkemizdeki en büyük isimlerinden birisi olmuştur. Ağaoğlu Şirketler Grubu 1981 yılından itibaren toplu konut siteleri üretmeye başlamıştır. Özellikle1990’lı yılların sonlarında başladığı “My” konseptli yaşam alanları ile ülkemizde inşaat sektörünün geleceğini belirleyen isim olmuştur. My World, My Office, My Towerland gibi projeleri ile Ataşehir, Ayazma ve Çekmeköy bölgelerine büyük bir canlılık getiren Ağaoğlu Şirketler Grubu, 2010 yılını 1 milyar TL’lik bir ciroyla kapatırken, 2011 yılı için kendisine 2 milyar TL’lik bir hedef koyarak alanında liderliği sürdürmektedir.

Şirketinin televizyonda yayınlanan reklamlarında rol alarak halk ile yakın ilişkiler kuran, farklı bir iş adamı profili çizen Ali Ağaoğlu, iş yaşamının yanı sıra özel hayatı ve lüks araba tutkusuyla da kendisinden bolca söz ettirmektedir. Aralarında Ferrai, Tesla ve Bentley’in de bulunduğu lüks araba koleksiyonu ile pek çok gazeteye ve Tv programına haber olan başarılı iş adamı, lüks araba tutkusu ile halk tarafından tanınmaktadır.

Ali Ağaoğlu Kaç Yaşındadır?

3 Mart 1954 yılında doğan Ali Ağaoğlu şu an 61 yaşındadır. 61 yaşındaki iş adamı pek çok başarılı projeye imza atmıştır.

Ali Ağaoğlu resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın