Aleyna Tilki Kimdir?

Aleyna Tilki Kimdir?

Sanat camiasında çok genç ve çok tecrübesiz olan Aleyna Tilki 2000 yılında dünyaya gelmiştir. Henüz 16 yaşındadır. Aslen Konyalı olan Tilki 1.65 boyunda ve 48 kilodadır. Bir yarışma programına katılarak ilk kez adından duyurmuş ardında da Emrah Karaduman ile birlikte çıkardığı şarkısı “Cevapsız Çınlama” sayesinde şöhreti yakalamıştır. Henüz iki yaşındayken şarkı söylemeye başlayan şarkıcı güzelliği ve satış rekorları kıran şarkısıyla magazin basınının gündeminden düşmemektedir.

Aleyna Tilki Kimdir?

Aleyna Tilki’nin Televizyon Dünyasıyla Tanışması

Müzik kariyerine daha 3 yaşındayken Beyonce ve Rihanna gibi şarkıcıları taklit ederek başladığını anlatan Tilki, televizyon ekranlarındaysa ilk kez 2014 yılında Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını yaptığı Yetenek Sizsiniz Türkiye programına katılarak tanıştı. Burada Gezi Bağlarını söyleyerek hafızalara kazındı. Böylece televizyon dünyasına ilk adımını atmış oldu. Bu şekilde Emrah Karaduman’ın dikkatini çeken genç şarkıcı onunla beraber çıkardığı şarkısıyla büyük bir çıkış yaptı.

Bilinmeyen Yönleriyle Aleyna Tilki

Aleyna Tilki hakkında bilinmeyenleri, verdiği röportajlarda anlattı. Tilki, koyu bir Selda Bağcan hayranı olduğunu söylüyor ve kendisiyle düet yapmak istediğini belirtiyor. Konservatuara girmek gibi bir niyeti olmadığını eğitimine psikoloji alanında devam etmek istediğini belirtiyor. Sosyal medyada yaşantısıyla ilgi olarak kendisine yöneltilen eleştirileri de yanıtlayan Tilki, hiç makyaj yapmadığını ve yaşına göre küçük giyindiğini savunuyor. Ancak tüm eleştirilere rağmen Tilki’nin popülaritesi giderek artıyor. 2016 yılı itibariyle google’da tarafından açıklanan verilere göre Aleyna Tilki en çok aranan isim oldu.

 

 

 

 

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın