Akın Akınözü Kimdir?

Akın Akınözü Kimdir?

Akın Akınözü 1 Ocak 1990 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Aslen Ankaralı olan yakışıklı oyuncu 26 yaşındadır. Oyunculuk alanında eğitimler alan ünlü oyuncu Akın Akınözü Ted Ankara Koleji’nden mezun olmuştur.  Daha sonra eğitim almak üzere Amerika’ya giden oyuncu Metematik ve Fen bölümünden mezundur.

Yabancı dil olarak İngilizce dilini ana dili gibi bilen Akın Akınözü’nün boyu 1.80’cm, kilosu 74’tür. Gözleri ela saçları kahverengi olan oyuncu Craft Oyunculuk Atölyesi’nde eğitim almıştır.  Oğlak burcu olan Akın Akınözü başarılı bir oyunculuk performansı sergilemektedir.

:    Akın Akınözü kimdir, Akın Akınözü nereli, Akın Akınözü kaç yaşında, Akın Akınözü boyu, Akın Akınözü vikipedi

Akın Akınözü’nün Ekrandaki Başarısının Sebepleri

Akın Akınözü 2014 yılında ekranlara merhaba dedi. Kısa süre içerisinde pek çok kişi tarafından sevilen ünlü oyuncu Akın Akınözü ilk olarak bir dizi değil film projesinde yer almıştır.

“Azrail” isimli filmde rol alan Akın Akınözü dizi ve film tecrübeleriyle kendisini sürekli geliştirmeye devam etmektedir.

Akın Akınözü’nün Oynadığı Dizi ve Filmler

Akın Akınözü 2014 yılında ilk olarak “Azrail” isimli film ile izleyenlerinin karşısına çıktı. 2015 yılında herkesin büyük bir merakla takip ettiği “Muhteşem Yüzyıl” adlı diziyle tanına Akın Akınözü oyunculuğuyla göz doldurdu.

“Muhteşem Yüzyıl” dizisi Akın Akınözü’nün ilk dizi tecrübesi olma özelliğini taşımaktadır. 2016 yılında “Arkadaşlar İyidir” adlı dizide rol alan Akın Akınözü başarılı bir gençlik dizisinde rol almanın avantajlarını yaşamış olup dizi beklenmeyen bir sebeple final yapmıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın