AK Parti Milletvekili Adayı Hakan Fidan Kimdir?

7 Şubat 2015 tarihinde MİT Müsteşarlığı görevinden istifa eden Hakan Fidan kimdir? AK Parti Milletvekili adayı Hakan Fidan kaç yaşında ve aslen nerelidir? Hakan Fidan AK Parti genel başkanı adayı olacak mı? İşte Hakan Fidan hakkında her şey…

HAKAN FİDAN KİMDİR? KAÇ YAŞINDA VE GERÇEK MESLEĞİ NE?

Ankara’da 1968 yılında doğan Hakan Fidan Türkiye’nin eski MİT müsteşarıdır. 2001 yılına kadar TSK’da görev alan ve Astsubaylıkta önemli yerlere gelen Hakan Fidan Üniversity of Maryland Yönetim ve Siyaset Bilimleri mezunudur. Bilkent Üniversite’sinde yüksek lisans yapan Fidan Bilgi Çağında Diplomasi: Antlaşmaların Doğrulanmasında Enformasyon Teknolojilerinin Kullanımı” başlıklı tez ile doktora yaptı.

İş hayatı ve özgeçmişi çok iyi olan Hakan Fidan 14 Kasım 2007 yılında Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Yönetim Kuruluğuna atandı. Çalışma iş azmiyle 2008 yılında Uluslararası Ahmet Yesevi Üniversitesi mütevelli heyeti üyesi oldu fakat buradan 3 sene sonra istifa etti.

25 Mayıs 2010 tarihinde Hakan Fidan kariyerinin doruk noktasına çıktı ve MİT müsteşarı yardımcılığına getirildi. Eski başkan Emre Taner’in görev süresinin bitmesinin ardından Hakan Fidan 25 Mayıs 2010 senesinde Millî İstihbarat Teşkilatı müsteşar başkanlığına atandı.

10 Şubat 2015 yılında yapılacak AK Parti Milletvekili aday belirleme süreci için MİT müsteşarı görevinden istifa eden Hakan Fidan bakalım AK Parti genel başkan aday olacak mı? Hakan Fidan hangi şehirden milletvekili adayı olacak? Ayrıntılar için takipteyiz.

HAKAN FİDAN’IN ÖZEL FOTOĞRAFLARI

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın