Ahu Yağtu Kimdir?

Ahu Yağtu Kimdir?

Ahu Yağtu 11 Temmuz 1978 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Aslen İzmirli olan ünlü oyuncu ve sunucunun küçüklüğü İzmir’in Karşıyaka ilçesinde geçmiştir. 38 yaşında olan ünlü oyuncunun annesi ve babası küçük yaşta ayrılmıştır.

Sanat okulunda eğitim alan ünlü oyuncu 14 yaşında İzmir’de İstanbul’a gelmiştir. Erken yaşlarda model olmak için İstanbul’a gelen Ahu Yağtu’nun iş hayatı çok erken başladı. 1993 yılında modellik yapan Ahu Yağtu modelliğin yanı sıra sunuculuk ve oyunculukta da başarılar elde etmiştir.

Ahu Yağtu’nun boyu 1.72 cm, kilosu ise 55’tir. Gözleri kahverengi saçları siyah olan ünlü oyuncunun burcu yengeçtir.

Ahu Yağtu iki evlilik yapmıştır. İlk evliliğini 2000 yılında yapan ünlü oyuncu 5 sene sonra boşanmıştır. İkinci evliliğini Cem Yılmaz ile gerçekleştiren Ahu Yağtu’nun bir oğlu dünyaya gelmiştir. Ahu Yağtu ile Cem Yılmaz 2012 yılında evlenmiş 2013 yılında boşanmışlardır.

ahu-yagtu-kimdir

Ahu Yağtu’nun Oyunculuk Hayatı

Ahu Yağtu ilk olarak “Biri Bizi Gözetliyor” yarışmasının sunuculuğunu yapmış ve ekranlarda tanınma fırsatına sahip olmuştur.

2015 yılında “Paramparça” dizisinde Candan karakterini canlandıran Ahu Yağtu başarılı bir oyunculuk performansı sergilemektedir.

Ahu Yağtu’nun Rol Aldığı Diziler

Ahu Yağtu’nun oynadığı diziler arasında; Kampüsistan, Savcının Karısı, Kavak Yelleri Paramparça, aşk ve Ceza, komiser Nevzat, Canım Babam, 29-30 ve 90 60 90 dizileri bulunmaktadır. Ahu Yağtu şu an “Paramparça” dizisinde oynamaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın