Ahu Türkpençe Kimdir?

Ahu Türkpençe Kimdir?

Ahu Türkpençe 2 Ocak 1977 yılında Samsun’da dünyaya geldi.  Ahu Türkpençe’nin bir tane abisi ve bir tane de kendisi gibi oyuncu kız kardeşi vardır. Ahu Türkpençe bir arkadaşının aracılığıyla Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin sınavlarına katılmış ve başarılı olmuştur. Daha sonra konservatuar eğiti almaya başlayan Ahu Türkpençe konservatuardan 2001 yılında mezun oldu.

Ahu Türkpençe Yıldız Teknik Üniversitesi’nde fizik eğitimi alırken konservatuar eğitimi almak amacıyla okulunu dondurmuş ve konservatuar eğitimini tamamladıktan sonra tekrar fizik bölümü okumaya devam etmiştir.

2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun olan Ahu Türkpençe’nin boyu 1.70 cm, kilosu ise 57’dir. Göz rengi ela olan Ahu Türkpençe’nin saçları kahverengidir. Oğlak burcu olan Ahu Türkpençe 40 yaşındadır.

Ahu Türkpençe Kimdir?

Ahu Türkpençe’nin Oyunculuk Kariyeri Nasıl Başladı?

Ahu Türkpençe oyunculuk hayatına ilk olarak “7 Numara” ve “Azad” dizilerindeki başarılı oyunculuk performansıyla başladı.

“Bir İstanbul Masalı” adlı dizide herkesin tanıdığı bir isim haline gelen Ahu Türkpençe sinemaya büyük ilgi duymasına karşı genel olarak dizilerde rol almıştır.

Ahu Türkpençe’nin Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Ahu Türkpençe’nin rol aldığı projeler arasında; Güzel Günler, Gurbetçiler, Bize Ne Oldu, Yedi Numara, Azad, Bir İstanbul Masalı, Neredesin Firuze, Şöhret, Keloğlan Kara Prense Karşı, Elveda Rumeli, Hicran Sokağı, Karamel, Denizden Gelen, Kaybedenler Kulübü ve Köksüz adlı dizi ve filmler bulunmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın