Ahmet Bilgin Kimdir Nereli Kaç Yaşında? Aşk Ve Günah Hikmet Vikipedi

Ahmet Bilgin Kimdir

Ahmet Bilgin, popüler kültürde adı duyulmamış, ancak tiyatro meraklılarının yakından tanıdığı usta bir oyuncudur. Hayatını tiyatroya adamış, bu işin mutfağından gelmiş, eğitimini de almıştır. Uzun süre yalnızca tiyatrolarda rol almış, ardından televizyon ve sinema ile buluşsa da hiçbir zaman sahnelerden uzaklaşamamıştır. Aynı zamanda, tiyatro eğitimleri de vermiş ve pek çok genç oyuncuya da örnek olmuştur.

Ahmet Bilgin Kimdir?

Ahmet Bilgin, 9 Eylül 1969 tarihinde Balıkesir’in Susurluk ilçesinde dünyaya gelmiştir. Yaklaşık olarak 1.83 cm boyunda ve 86 kilodur.

Ahmet Bilgin Tiyatroya Ve Oyunculuğa Ne Zaman Ve Nasıl Başlamıştır?

1986 yılında İstanbul’da amatör olarak tiyatro çalışmalarına başlamıştır. 1989 yılından itibaren tiyatro çalışmalarını Ankara’da devam ettirmiştir. Tiyatro o.d.a., Ankara Oyuncular Birliği, Başkent Oyuncuları ve Ankara Halk Tiyatrosu’nda görev almıştır.

Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra, oyun yazarlığı da yapan sanatçı, aynı zamanda tiyatroda oyun yönetmenliği işini de başarıyla yapmaktadır. Tiyatroya çok uzun yıllar boyunca emek veren Ahmet Bilgin, zaman zaman kalitesini ve oyuncu kadrosunu beğendiği televizyon dizilerinde de rol almaktadır.

Ahmet Bilgin Hangi Tiyatro Oyunlarında, Sinema Filmlerinde Ve Televizyon Dizilerinde Oynamıştır?

Ahmet Bilgin’in Rol Aldığı Sinema Filmler

Geriye Kalan

Kutsal Damacana

Dracoola

Son Osmanlı Yandım Ali

Abdülhamit Düşerken’dir.

Usta Oyuncunun Rol Aldığı Tiyatro Oyunları

Şeyh Bedrettin

Deli Dumrul

Asiye Nasıl Kurtulur?

Kubilay

Nasrettin Hoca Bir Gün

Bir Kahramana Ağıt

Alaaddin’in Sihirli Lambası

Gılgameş

Öykülerin Azizliği

Haymatlos Nasıl Yapılır?

Bir Zamanlar Memleketin Birinde

En son olarak da Aşk Ve Günah isimli dizide Hikmet karakterini canlandırarak, izleyicilerin beğenisini kazanmayı başarmış ve hafızalarda yer etmiştir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın