Adnan Oktar Kimdir?

Adnan Oktar Kimdir?

Adnan Oktar 2 Şubat 1956 yılında Ankara’da doğdu. Kamuoyunda Adnan Hoca lakabıyla tanınan Adnan Oktar, Harun Yahya takma adıyla birçok evrim karşıtı kitap yayınlamıştır.  Mediha ve Yusuf Oktar’ın oğulları olan Adnan Oktar küçük yaşta babasını kaybetmiştir.

Ortaokul ve liseyi Ankara’da okuyan Adnan Oktar üniversite eğitimine İstanbul‘daki Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimari bölümünde başlamıştır. Daha sonra İç mimarlığa devam edemeyen Adnan Oktar İstanbul‘daki Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimari bölümüne geçmeye karar verdi. Ancak buradaki okulunu da tamamlayamadı.

adnan-oktar-kimdir

Adnan Oktar’ın Görüşleri

Adnan Oktar ateizm, darvinizm ve Siyonizm karşıtı görüşlere sahiptir. Bu görüşte pek çok kitap ve belgesel hazırlayan Adnan Oktar’ın 300 adeti kitabı bulunmaktadır.

Biyolojik evrim karşıtı kitaplarını Harun Yahya takma adıyla yayınlayan Adnan Oktar mehdilik, mehdi devri, evrim, yaratılış, ahir zaman, mesih, İsa’nın dönüşügibi pek çok konuda yayınlarına devam etmektedir.

Adnan Oktar’ın Kitapları

Adnan Oktar’ın evrim karşıtı kitaplarının da içerisinde bulunduğu pek çok kitabı bulunmaktadır. Ancak bu kitaplar arasından en çok dikkat çeken kitapları bulunmaktadır.

Adnan Oktar’ın kitapları arasında; Yaratılış Atlası, Yahudilik ve Masonluk, Âhir Zaman ve Dabbetü’l-Ar, Atom Mucizesi, Balarısı Mucizesi, Bitkilerdeki Yaratılış Mucizesi, Canlılardaki Fedakârlık ve Akılcı Davranışlar,  Dinimizi Öğrenelim, Evrim Aldatmacası,  Hücredeki Mucize, Kur’an Bilime Yol Gösterir, Örümcekteki Mucize ve Allah Akılla Bilinir önemli bir yere sahiptir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın