Acun Ilıcalı Kimdir Nerelidir?

Acun Ilıcalı Kimdir Nerelidir?

Acun Ilıcalı’nın kim olduğu, nerden geldiği, nasıl geldiği, nasıl oluyor da bu kadar popüler olduğu en çok merak edilen sorular arasında.

Acun Ilıcalı Kimdir?

Doğrusu merak etmemek elde değil. Türk televizyon camiasına son on yıl önce bomba gibi düşen Acun Ilıcalı birkaç yıl içerisinde sadece ülkemizin değil tüm dünyanın en çok tanındığı medya organizatörleri arasında.

Birkaç programla televizyon dünyasındaki yerini bir numaraya alan Acun Ilıcalı’nın yaşam öyküsü ile başlayalım:

Acun Ilıcalı Nereli?

Acun Ilıcalı, İlknur ve Ergün isimli çiftin dünyaya getirdiği ikinci erkek evlat olup 1969 senesinde Edirne’de dünyaya gelen Acun ilköğretimini bu ilde bitirdikten sonra lise ve üniversite hayatı için İstanbul’a gelir. İstanbul’da Kadıköy Lisesinde okumasının ardından hemen İstanbul Üniversitesi İngilizce bölümünde öğretmenlik okumaya başlar.

Ama bu bölümü bitirmeye kalmadan o yıllardaki hevesi kalbini körükler ve televizyonculuk alanına geçiş yapar. Televizyonculuk işine başlar başlamaz sadece on yılda Türkiye’nin vergi rekortmenleri arasındaki yerini birinci sıradan alır ve bu dönem ise 2005 yılına tekabül eder. Acun Ilıcalı 2005 senesinden sonra tüm Türkiye’nin tanıdığı ünlü medya patronu olur.

Ama bu kadar ün yapmış birinin daha da geçmişine inmek tüm merakları daha da körükler. Bu sektöre geçmeden önce 1995 senesinde küçük bir kot mağazası açan Acun iflasın eşiğine gelmiş ve nihayetinde iflas etmiş bir ticaretçi olarak esnaflık hayatını sonlandırır. Tam bu esnada kader ağlarını örer ve bir arkadaşının arkadaşı televizyonda çalışmaktadır ve Acun o kişi ile tanışır tanışmaz televizyonculuk dünyasındaki yerini gösterir gibi kendisini ispatlamış ve bir anda spor muhabiri olarak medya dünyasına katılmıştır.

Acun Ilıcalı Kaç Yaşındadır?

Muhabir olarak bu dünyadaki yerini sağlamlaştırdıktan sonra sadece birkaç yıl içerisinde Fear Factor, Yetenek Sizsiniz gibi programları art arda patlatan Acun Ilıcalı muhteşem bir şekilde ilerlemiş ve küçük bir kotçu iken birkaç sene içerisinde en çok kazanan ve en ünlü isimler arasındaki yerini almıştır.

Acun Ilıcalı bunların yanı sıra en iyi erkek sunucu ödülü, Kristal Martı ödüllerini de ilk kez 2007 senesinde almıştır. Acun şu an hala Yetenek Sizsiniz, Survivor ve Utopya gibi programların kurucusu ve işleticisi olup aynı zamanda televizyon kanalı sahibidir.

Acun Ilıcalı resimleri:

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın