Açelya Devrim Kimdir?

Açelya Devrim Kimdir?

Açelya Devrim 2 Eylül 1985 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Aslen Ankaralı olan güzel oyuncu Açelya Devrim 31 yaşındadır. Bir çok dizi ve filmde rol alan Açelya Devrim’in babası askerdir. Uzun yıllar askeriyede görev alan bir albay babanın kızı olan Açelya Devrim’in annesi ev hanımıdır.

Açelya Devrim lise eğitimi tamamladıktan sonra üniversitede matematik bölümü üzerine eğitim almıştır. Ardından üniversite eğitimini bırakmaya karar vermiş ve sınava girerek Bilkent Üniversitesi tiyatro bölümünü kazanmıştır. Bu bölümü başarıyla bitiren Açelya Devrim başak burcudur. Açelya Devrim’in boyu 1.67 cm, kilosu ise 55’tir. Açelya Devrim evlidir.

Açelya Devrim Kimdir?

Açelya Devrim’in Oyunculuk Hayatı Nasıl Başladı?

Açelya Devrim oyunculuk kariyerine ilk olarak “Beni Unutma” dizisiyle başladı. Oyunculuk için Ankara’dan İstanbul’a giden Açelya Devrim oyunculuğa başladıktan sonra dizi veya film ayrı yapmamıştır. Sporu ihmal etmeyen Açelya Devrim tenis sporuyla ilgilenmektedir.

Açelya Devrim’in Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Açelya Devrim’in rol aldığı diziler arasında; Beni Unutma, Leyla ile Mecnun, Deniz Yıldızı, İnadına Yaşamak ve Rengarenk dizileri yer almaktadır. Açelya Devrim’in rol aldığı film ise sadece “Ve Panayır Köyden Gider” filmidir.

Başarılı bir oyunculuk performansı sergileyen Açelya Devrim şu an Atv ekranlarında çalışan Rengarenk adlı dizide rol almaktadır. Oyunculuğu ile akıllara kazınan Açelya Devrim genç yaşta kaliteli bir oyunculuk performansı sergilemektedir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın