Hakan Özoğuz Kimdir?

Hakan Özoğuz Kimdir?

11 Ekim 1976 yılında dünyaya gelen Hakan Özoğuz İstanbul Fenerbahçe semtinde dünyaya geldi. Hakan Özoğuz aslen Gaziantep doğumlu olup babası Ahmet Özoğuz’dur. Açıköğretim fakültesinde üniversite eğitimi almaya başlayan Hakan Özoğuz ikiz kardeşiyle birlikte Athena grubunu kurmuştur.

2006 yılında müzik eğitimi alabilmek için ikiz kardeşi Gökhan Özoğuz ile Londra’ya giden Hakan Özoğuz müzik kariyerine büyük katkı sağladı. Hala Athena grubunda gitaristlik yapan Hakan Özoğuz’un 2007 yılında babası vefat etti. 15 yaşında gitara merak salan Hakan Özoğuz birçok şarkıya da imza attı.

Hakan Özoğuz’un Müzik Kariyeri

1987 yılında kurmuş oldukları Athena grubu birçok kesim tarafından büyük bir ilgiyle dinlendi. Müzik hayatları için önemli bir deneyim olan Eurovision yarışmasına 2004 yılında katılan ve “For Real” adlı şarkıyla Türkiye’yi temsil eden Athena grubu yarışmada 195 alıp 4. sırada yarışmayı tamamladı. Ayrıca A Milli Basketbol takımı için yapılan “12 Dev Adam” şarkısı büyük beğeni topladı.

Hakan Özoğuz Kimdir? Hakan Özoğuz Nereli Kaç Yaşındadır?

Hakan Özoğuz’un Albümleri

Hakan Özoğuz kardeşiyle birlikte kurduğu Athena grubunda büyük başarılara imza attı ve pek çok albüm çıkardı.

Hakan Özoğuz’un albümleri; One Last Breath, Holigan, Tam Zamanı Şimdi, Mehteran Seferi, Her Şey yolunda, US, Athena, İT, 100 Şerefli Yıl, Pis, Ben Böyleyim ve Altüst’tür. Hakan Özoğuz şu an O ses Türkiye yarışmasında ikiz kardeşiyle birlikte jürilik yapmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın