Burak Erdoğan Kimdir?

Burak Erdoğan Kimdir?

Türkiye Cumhuriyeti’nin son cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’ın en büyük oğulları olan Burak Erdoğan, Bilal Erdoğan, Esra Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan adlarında üç tane de kardeşe sahiptir. Başarılı bir eğitim ve öğretim hayatı yaşayan Burak Erdoğan, lisesi Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bitirmiştir. Ardından yükseköğrenimini Bilgi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra Londra’da burslu olarak ekonomi eğitimi almıştır. Bu eğitimden sonra armatörlük yapmaya başlamıştır. Ülker’de hissesi bulunan Recep Tayyip Erdoğan’ın hisselerini satmasından sonra amcası Mustafa Erdoğan ve eniştesi Ziya Ilgen ile ortaklık yaparak Turkuaz Denizcilik adındaki şirketi satın almışlardır. Satın aldıktan sonra şirketi Bumerz olarak yeniden adlandırmışlardır. Bu işten ayrı olarak Burak Erdoğan Mecit Çetinkaya ile yeni bir ortaklık gerçekleştirmiştir.

Bu ortaklıktan kısa bir süre sonra büyük bir risk alarak 2 milyon 350 bin dolarlık bir yük gemisi almıştır ve bu geminin borcunu taksit şeklinde ödemiştir. 2012 yılında tekrar bir yük gemisi almak isteyen Burak Erdoğan 10 milyon 500 bin dolara satın aldığı Sakarya adlı gemi ile işlerini büyütmüştür. İşlerinin gayet yolunda gitmesinden dolayı ortağı Mecit Çetinkaya’nın hisselerinin %99’unu kendi adına satın almıştır. En son olarak da hayalindeki en büyük yük gemisi olan Pretty’yi 15 milyon dolara satın alarak yük gemisi filosunun taşıma kapasitesini 183 bin tona yükseltmiştir. İş konusunu bir kenara bırakıp özel hayat ile ilgilenecek olursak Burak Erdoğan’ın evliliğinden bahsedebiliriz. 2001 yılında Rizeli bir ailenin kızı olan Sema Ketenci ile yollarını birleştirmişlerdir. Nikah şahitleri de Muhsin Yazıcıoğlu ve Recai Kutan olmuştur.

Burak Erdoğan Kimdir?

Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’ın en büyük oğullarıdır. Ekonomi bölümünde ileri derece eğitim almıştır ve iş hayatında da oldukça başarılıdır. 2001 yılında hayatlarını Sema Ketenci ile birleştirmişlerdir.

Burak Erdoğan Nerelidir?

Doğum yeri İstanbul olarak görünse de asıl memleketi Rize’dir. Fakat ağırlıklı olarak İstanbul’da yaşamaktadır.

Burak Erdoğan Kaç Yaşındadır?

4 temmuz 1979 doğum olan Burak Erdoğan bugün 36 yaşında başarılı bir armatördür.

Burak Erdoğan resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın