Bennu Yıldırımlar Kimdir?

Bennu Yıldırımlar Kimdir?

22 Kasım 1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Bennu Yıldırımlar liseyi bitirdikten sonra İstanbul Devlet Konservatuarı’na yazılmış ve oyunculuk eğitimi almıştır. 47 yaşında olan ünlü oyuncu üniversite eğitimini sürdürürken tiyatroda da yer aldı.

1988 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları’nda rol alan Bennu Yıldırımlar konservatuar eğitimini 1990 yılında tamamlamıştır. Daha sonra İngiltere’ye giden ünlü oyuncu burada bir yıl boyunca eğitimler aldıktan sonra Türkiye’ye geri dönmüştür.

Bennu Yıldırımlar’ın boyu 1.69 cm’dir. 61 kilo ağırlığında olan Bennu Yıldırımlar’ın saç ve göz rengi kahverengidir. Bennu Yıldırımlar Bülent Emin Yarar ile evlidir.

bennu-yildirimlar-kimdir

Bennu Yıldırımlar’ın Oyunculuk Kariyeri

Bennu Yıldırımlar ekranlara ilk defa 1997 yılında yayınlanan “Süper Baba” dizisiyle merhaba dedi.  Reklam filmlerinde de rol alan Bennu Yıldırım’ın oynadığı reklamlar arasında AEG, banka reklamları ve Bosch markasının reklamları bulunmaktadır.

Bennu Yıldırımlar’ın ekranlarda bu kadar çok tanınmasına vesile olan dizi ise “Yaprak Dökümü” dizisi olmuştur.

Bennu Yıldırımlar’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Bennu Yıldırımlar’ın rol aldığı dizi ve filmler; Gönülden Gönüle, Gençler, Perili Köşk, Gülen Ayva Ağlayan Nar, Ağrı’ya Dönüş, Süper Baba, Eski Fotoğraflar, Kaç Para Kaç, Utanmaz Adam, Üzgünüm Leyla, Bir Tatlı Huzur, Maki, Yaprak Dökümü, Gökten Üç Elma Düştü, Kart Öyküleri, Umutsuz Ev Kadınları, Gönül İşleri Ve 2016 yılında rol aldığı Ağustos Böcekleri Ve Karıncalar’dır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın